Turkish’i Dondurma izle
9.0
Sizin Oyunuz:
Oylama: 9.0 /10 (1)
7.5 IMDB Puanı 4 Yorum 6,940 Görüntülenme

Turkish’i Dondurma izle

Yönetmenliğini Ayla filmindeki başarısıyla da bilinen Can Ulkay’ın yaptığı, başrollerini Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay’ın üstlendiği film tarih ve dram türünde izleyicilerin beğenisine sunulmaktadır.
Film; Avustralya’da yaşayan iki Türk’ün vatan sevgisini, Ülkeleri için verdikleri mücadeleyi konu almaktadır. Avustralya’da geçimlerini el arabası ile dondurma satarak ve devecilik ile uğraşarak sağlayan iki arkadaş, 1915 yılında Çanakkale’de savaş çıktığını öğrenirler. Vatan sevgisi ile dolu iki genç Çanakkale’ye cepheye gitmeye karar verirler fakat adadan dışarı çıkmalarına izin verilmez. Tüm bunlar yetmezmiş gibi bir de Avustralya’da Türklerin aleyhinde propaganda yapılmaya başlanır ve İngilizler’in, Avustralya’da asker devşirmek için broşür dağıttığını öğrenirler. Bu durumlar üzerine Avustralya’da yaşayan iki Türk, Ülkelerinde veremedikleri mücadeleyi Avustralya’da vermeye karar verirler. Senaryosunun Gürkan Tanyaş tarafından kaleme alındığı film gerçek bir öyküden uyarlanmıştır.14 Mart 2019’da izleyici ile buluşturulması planlanan filmde yerli oyuncuların yanı sıra, Will Thorp, Marleen Mathews, Tristan Alexander ve James Farley gibi yabancı isimler de yer almaktadır.
Film çekimleri için Kemerburgaz civarlarında yaklaşık 7 bin metrekarelik dev bir arazi içerisine, uzun uğraşlar sonucu bir plato kurulduğu belirtilmektedir. 1900’lü yılları birebir yansıtan bu kurgu haricinde, o dönemlere uygun kıyafetler ve gerekli tüm ekipmanlar da film setine özenle konumlandırılmış ve seyirciye o dönemdeki ambiyansı yaşatabilmek adına her şey en ince ayrıntısına kadar düşünülmüştür.
Fragman TEK PART

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  Turkish'i Dondurma

  Yayın Tarihi:

  2019

  Senaryo:

  Gürkan Tanyaş

  Yorumlar (4)