The Handmaid’s Tale 1. Sezon HD Tek Part Full izle
10
Sizin Oyunuz:
Oylama: 10 /10 (1)
8.6 IMDB Puanı 1 Yorum 5,986 Görüntülenme

The Handmaid’s Tale 1. Sezon HD Tek Part Full izle

The Handmaid's
The Handmaid’s Tale; konusu gereği kadınların neredeyse bütün haklarının elinden alındığı, yalnız çocuk doğurmak, bakmak ve hizmetçi olarak varlıklarını sürdürdükleri, erkek bireylerin egemen olduğu dini düşüncelerle bir kesim tarafınca baskıcı olarak yönetilen bir ülkeyi konu almakta. Dizi, otoriter ve baskıcı yapısıyla karanlık bir öykü sunuyor.
Otoriter ve baskıcı bir gelecekte ABD’de yönetimin değiştiği bu sebeple, yakalanan muhalif kadınların bir kısmı ülkenin yüksek rütbeli yöneticilerine hizmetçi olarak verilmektedir. Hizmetçi adı altında evlere dağıtılan bu kadınlardan aslında beklenen şey, evinde yaşadıkları kumandanların her türlü işkence, zorbalık ve pisliğine katlanıp onlardan hamile kalıp mümkünse daha çok çocuk doğurmalarıdır. Fakat son zamanlarda yaşanan çevre felaketleri ve neredeyse sıfıra düşen doğum oranları, hamile kalmanın iyice zorlaştığını gözler önüne sermektedir. Dizi, minimuma düşen doğum oranları nedeniyle doğurgan kalan az sayıda kadından birisi olarak kabul edilen Offred’in yaşadığı olaylar etrafında şekilleniyor. Offred, ülkenin başkomutanının evinde hem doğum için hem de hizmetli olarak hizmet vermek zorundadır. Offred’in tek bir amacı vardır; hayatta kalıp ondan koparılan kızını bulmak. Dizi Margaret Atwood isimli yazarın 1985 yılında yazdığı romandan uyarlanarak bir dizi olarak ekranlarda yerini aldı. Bu kitap ilk kez 1990 yılında uyarlanarak bir film haline getirildi. Volker Schlöndorff’un yönettiği film bir Batı Almanya filmiydi. Dizinin olay örgüsünün çok iyi olmasının yanı sıra kurgusu ile de gayet güzel olan dizi geçmişe giderek karakterlerin bugünlere nasıl geldiğini, neler yaşadığını gösteriyor ve bu durum seyircide olan merak duygusunu iyice uyandırıyor.
Dizide kullanılan Tanrısal görünüş biçimiyle izleyicilere tanrısal özellikler atfediliyor. Bu tanrısal özellikler karakterlerin farkında olmadığı olay örgülerini standart olarak izleyicinin bilmesinden geçiyor. Türkçe izle seçeneği ile fullnetfilmizle1.com üzerinden Türkçe dublaj izleme şansınız var.

 • Yorumlar
 • Detaylar
 • Detaylar

  Diğer Adları:

  The Handmaid's Tale

  Yayın Tarihi:

  26 Nisan 2017

  Senaryo:

  Bruce Miller

  Ödüller:

  2 Golden Globe Kazandı. Diğer 38 ödül & 34 adaylık.

  Yorumlar (1)